Stal Gorzyce - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Zegar

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1
Tłoki Gorzyce - Przełom Besko
Błękit Żołynia - Wisłok Strzyżów
Stal Nowa Dęba - Rzemieślnik Pilzno
Sokół Nisko - Lechia Sędziszów Młp.
JKS Jarosław - MKS Kańczuga
Gryf Mielec - Kolbuszowianka Kolbuszowa
Polonia Przemyśl - MKS Orzeł Przeworsk

Buttony

Zczuba.tv

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Administator
status Gadu-Gadu

Historia

 

 

Dooficjalnych rozgrywek na poziomie klasy C drużyna piłki nożnej STALGorzyce przystąpiła w 1953 koku. Trenerem zespołu był wówczaspochodzący ze Stalowej Woli Stanisław Opoka a następnie StanisławMalczyk. Awans następował bardzo szybko, już w 1954 znaleźli się wklasie B a w 1957 w klasie A. Pierwszą drużyne wówczas tworzyli:Tadeusz Bartosik, Kazimierz i Tadeusz Czerwonkowie, Bolesław Jura,Edward Krowiak, Tadeusz Gospodarczyk, Andrzej Rusin, FranciszekOstrowski, Jan Rosowicz, Jan Tutak, Zygmunt Łukasiewicz, JerzyKarczmarz, Zygfryd Lidzbarski, Włodzimierz Zieliński, EugeniuszKowalik, Stanisław Nowak, Jan Trojnacki i Mieczysław Miazga.

Wtej klasie rozgrywek "STAL" występowała ze zmiennym szczęściem do 1964r. kiedy to zespół spadł do klasy B. Wtedy w pierwszej drużyniewystępowali Franciszek Ostrowski, Władysław iTadeusz Czerwonka, Andrzej Polasz, Edward Trościński, ZbigniewGrzywacz, Edmund Żabiński, Kazimierz Korczak, Stanisław Środek, AdamWidak i Stanisław Kapała. Lata biegły, zmieniali się trenerzy, przychodzili nowi zawodnicy, starsi kończyli kariery.  W 1974 rozpoczęła się dwuletnia przygoda z trzecią ligą.kariery. W 1974 rozpoczęła się dwuletnia przygoda z trzecią ligą.

 

Trzecioligową drużynę uzupełnili jeszcze Zbigniew Ciejka, Zenon Krówka, Tadeusz Kusek, Zbigniew Sperlan.

Sezon Klasa rozgrywek Trener Miejsce Uwagi
1964/65 Klasa B Z. Chmielewski IV  
1965/66 Klasa B E. Krowiak III  
1966/67 Klasa B E. Krowiak IV  
1967/68 Klasa B E. Krowiak V  
1968/69 Klasa B Z. Ostrowski III  
1969/70 Klasa B Z Ostrowski I Awans ze stosunkiem bramek 105 : 24
1970/71 Klasa A Z. Ostrowski VIII  
1971/72 Klasa A II gr. S. Wesołowski VIII  
1972/73 Klasa A S. Wesołowski V  
1973/74 Klasa A K. Korczak I awans
1974/75 III liga K. Korczak / P. Strzelecki XII  
1975/76 III liga P. Strzelecki XV spadek
1976/77 Klasa wojewódzka P. Strzelecki I przegane eliminacje do III ligi - Orzeł Wierzbica
1977/78 Klasa wojewódzka K. Korczak II przegrane eliminacje do III ligi - Proch Pionki
1978/79 Klasa okręgowa K. Korczak II  
1979/80 Klasa okręgowa K. Korczak I Przegrany turniej eliminacyjny do III ligi
1980/81 Klasa okręgowa K. Korczak II  
1981/82 Klasa okręgowa J. Konefał II  
1982/83 Klasa międzywojewódzka J. Konefał VI  
1883/84 Klasa międzywojewódzka J. Konefał IX  
1984/85 Klasa międzywojewódzka J. Konefał VI  
1985/86 Klasa międzywojewódzka J. Konefał / K. Korczak IX  
1986/87 Klasa międzywojewódzka K. Korczak IV  
1987/88 Klasa międzywojewódzka K. Korczak III  
1988/89 klasa międzywojewódzka A. Krzysztoń II  
1989/90 Klasa regionalna K. Szela I awans do III ligi

 

 

Sezon 1991/92

Zespół rozpoczął ze wzmocnieniami. Do drużyny przybyli: Krzysztof Dubiel z Mielca, Andrzej Kasiak Grzegorz Łopata ze Stalowej Wolia w trakcie rudy jesiennnej Jurij Timofiejew i Albert Bikiniajew zUkralny. Jesień upływała w zmiennych nastrojach. Zdobytych 15 puktów,przy stosunku bramkowym 25 : 17 dało 9 miejsce. W zimie zaszła zmianana stanowisku trenera. Na miejsce Krzysztofa Szeli z Tarnobrzegaprzyszedł Stanisław Gielarek. Na miejsce Dubiela do drużyny STALIprzyszli ze Stalowej Woli Arkadiusz Garbacki i Dariusz Michalak. Na wiosnę wyniki były nieco lepsze i wszystko skończyło się 7 lokatą, 30 punktów zdobytych, przy stosunku bramkowyn 48 : 34.

 

Sezon 1992/93

Rundajesienna skończyła się dorobkiem 17 pkt. 28 : 15 w bramkach. Równieżwiosna była udana. Cały sezon Tłoki ukończyły na 5 miejscu z 31 pkt., wbramkach 46 : 37.

 

Sezon 1993/94

Zaczęłosię słabo. Wyniki nie zadawalały kibiców i działaczy po dziewięciukolejkach drużyna miała tylko 2 zwycięstwa i 4 remisy. Podziękowanowówwczas za pracę trenerowi Gielarkowi, a obowiązki jego przejął,najbardziej doświadczony w drużynie Zygmunt Tworek.Jesień zakończyłasię na 11 pozycji, z dorobkiem 13 punktów. W przerwie do zespołupowrócił były trener Krzysztof Szela, a do składu dołączyli m. in.Tomasz Karasiński ze Stalowemj Woli i Tomasz Drozd z Zelmeru Rzeszów.Wiosna była bardzo udana. Zespół osiągnął czwartą lokatę pośród 16drużyn gromadząc łącznie 38 pk.

Sezon 1994/95

Wlecie 1995 roku skład dużyny uległ dalszyn zmianom, w Gorzycachpojawili się Andrzej Mikuła i Bogusław Pacanowski. Jesienią przyzwoitagra zapewniła piątą lokatę z dorobkiem 19 punktów (tak, tak wtedyjeszcze zwycięstwo w meczu dawało jedynie dwa punkty). Wiosną było jużgorzej. Zespół zakończył sezon na 6 pozycji ze zgromadzonymi łącznie 30pkt. Z drużyną musiał pożegnać się trener Krzysztof Szela.

Sezon 1995/96

Stanowiskotrenera I zespołu objął Roman Gruszecki ligowy piłkarz Stali Mielecpełniący ostatnio funkcję trenera Pogoni Leżajsk. W tym sezonie dozespołu został wprowadzany wychowanek klubu Zbigniew Syguła, ale zdużyną rozstał się Zygmunt Tworek. Środek tabeli był szczytem jakiosiągała drużyna. Dobre wyniki jesienią przeplatały się z gorsząwiosną. Zmieniali się trenerzy .

W1996 roku drużynę objął ukraiński trener Piotr Kuszłyk, ten kóry wjesieni 2000 roku prowadził w I lidze Widzew, następnie dołączył doniego po roku Siergiej Gacenko. Gacenko samodzielnie poprowadziłdrużynę przez cały 1998r. W tym czasie z pierwszego zespołu odeszlidoświadczeni piłkarze tacy jak B. Waliszewski, M. Radłowski, J. Wydra,P. Bożyk, J. Sulich. Przychodzili inni. Znaczące wzmocnienie nastąpłolatem 1997. Wtedy w Gorzycach pojawił się Tomasz Tułacz, Marcin Murdza,Daniel Konopelski, Stanisław Ożga, Andriej Łucziw, Robert Bilski czyKrzysztof Petrykowski. Osiągnięcia drużyny zamykały się zdobyciemkolejnych edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu i przyzwoitą lokatąw rozgrywkach III ligi. Zespół osiągał doświadczenie, krzepłorganizacyjnie i kadrowo. Dopiero przyjście do Gorzyc trenera JózefaAntoniaka w zimie 1999 r. wyzwoliło drzemiące możliwości. Na pozycjiśrodkowego obrońcy zagrał doświadczony Sławomir Baćmaga, w przedziebramki zdobywali Tomasz Tułacz, Tomasz Karasiński i Marek Kusiak. Przezcałą wiosnę 1999 r. ponieśliśmy tylko jedną porażkę u siebie zLublinianką. Rozgrywki skończyły się zwycięstwem Siarki. Tłoki zdobyłykolejny Puchar Polski i czołowe miejsce w tabeli.

Sezon 1999/2000

Sezonten w trzeciej lidze należał już tylko do drużyny trenera Antoniaka,mimo kolejnych reorganizacji systemu rozgrywek polegających nazmniejszeniu ilości grup II i III ligi, co skutkowało wzmocnieniem tychklas rozgrywkowych, zespół kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Wpokonanym polu pozostały takie piłkarskie firmy jak Cracowia, UniaTarnów, Wisłoka Dębica. W 34 rozegranych meczach, 26 razy zwycięstwobyło ponaszej stronie. Tylko dwa razy doznaliśmy porażki, bilansbramkowy wyniósł 57 do 11. Na trzy kolejki przed końcem rundy DRUŻYNA PIŁKI NOŻNEJ ZKS TŁOKI STAL GORZYCEawansowała do II ligi.

 

 

Sezon 2002 / 03

Zacząłsię od zmian personalnych. Z drużyną z własnej woli pżegnał się trenerJacek Zieliński udając się do GKS Bełchatów. Za trenerem poszedł TolaŁawryszyn, Piotrek Bański stwierdził, że do rodzinnej Częstochowyznacznie bliżej będzie miał z Opoczna, a Tomek Szmuc został skuszonyprzez KSZO. Na własne miejsce Jacek Zieliński rekomendował FranciszkaKrótkiego, który z kolei przyprowadził swoich zawodników. W Gorzycachpojawili się: Piotr Plewnia, Jacek Pieniążek, Piotr Sowisz, AdrianRzepecki i do tego jeszcze Krzysztof Obiedziński z Sandecji. Anitrener, ani jego "armia zaciężna" nie uzupełniła strat z początkurundy. Rozpędem jeszcze zespól zdobywał pojedyńcze punkty w spotkaniachremisowych. po 10 meczach Na koncie Tłoki miały 2 zwycięstwa, 5 remisówi 3 porażki i wtedy do Gorzyc przyjechał słabo spisujący się RUCH zRadzionkowa i wygrywając 3 : 1 definitywnie zakończył krótką karieręFranciszka Krótkiego w Gorzycach. Jego miejsce zajął Piotr Wojdyga.Nowy trener, nowe nadzieje i nieco lepsze wyniki, ale 2 zwycięstwa, 2remisy i 2 porażki dały w efekcie 19 punktów i cień nadziei nautrzymanie się w szeregach II ligi. W przerwie odeszli: Obiedziński,Pieniążek, Sowisz i Rzepecki, a ich miejsce zajęli Marcin Michniewicz,Czarniecki, Sawicki i Bernas. W rundzie wiosennej w Gorzycach zaczęłysię dziać dziwne mecze. Na fatalnym po zimie boisku słabo graliobrońcy, a sędziowie zdawali się potwierdzać krążące o plotki opowstałej "Spłdzielni". Do meczu z Hetmanem, kiedy, już wszystkowskazywało na degradację do III ligi dyktowano przeciw Tłokom karne,pokazywano wiele żółtych kartek i takie tam jeszcze inne sztuczki. JużZarząd, Kierownictwo drużyny i nawet trener się z degradacją oficjalniepogodzili tylko kibicom było żal i zawodnicy złapali szczyt formy. Wostatnich szesciu meczach uzyskali 5 zwycięstw i jeden remis gromadzącw efekcie na swoim koncie 41 punktów zestosunkiem bramkowym 38 : 41 co dało 13 miejsce naznaczone wyrokiemspadku do III ligi, ale w związku z wycofaniem oryginalnej PogoniSzczecin po sezonie, Tłoki Gorzyce utrzymały się w lidze.

Najnowsza galeria

Stal Gorzyce - Lechia
Ładowanie...

Reklama

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Losowa galeria

Stal Gorzyce - Start Pruchnik
Ładowanie...

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki drużyny

Kalendarium

19

04-2024

piątek

20

04-2024

sobota

21

04-2024

niedziela

22

04-2024

pon.

23

04-2024

wtorek

24

04-2024

środa

25

04-2024

czwartek

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Sport.pl

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 15, wczoraj: 13
ogółem: 339 519

statystyki szczegółowe